Připojištění autoskel k povinnému ručení

K pojištění našich čtyřkolových pomocníků už vlastně neodmyslitelně patří připojištění skel. Je to dáno tím, že hustota provozu je na našich vozovkách na úrovni západních států. Jedním z negativních efektů, ostatně on žádný pozitivní efekt ani neexistuje, je zvýšené riziko toho, že vaše skla dojdou k újmě. Vynechme teď havárií, při které vám pomůže jen havarijní pojištění.

Kvalita našich silnic je totiž taková, že žádná srážka ani není potřeba. Všude se povalují kamínky, štěrk a další malé předměty, které jen čekají na to, až budou rychle jedoucím autem vymrštěny proti vašemu sklu. Výsledek je jasný, sklo za desítky tisíc korun „ozdobí“ prasklinka. A to je více než dostatečný důvod, proč vyměnit celé sklo. Sjednat připojištění skel je tak více než rozumné rozhodnutí, pokud tedy nevlastníte vůz, u kterého by nové sklo vyšlo levněji, než nové sklo (pak by bylo samozřejmě lepší odepsat celý starý vůz).

Jaké jsou parametry připojištění?

Jsou hlavně tři. Nejprve se musíte rozhodnout, zda chcete pojištění předního skla, nebo všech. Pro pojištění pouze čelního skla hovoří to, že je zdaleka nejvíce ohrožované a zdaleka nejdražší. Tak trochu by se dalo říct, že pojistit i ostatní skla je trochu zbytečný luxus. Tato možnost tu však je, a pokud chcete opravdu komplexní ochranu, pojišťovny budou jenom rády.

Ještě důležitějším prvkem je, na jakou částku své sklo/svá skla pojistíte. Limit plnění je dobré raději trochu nadsadit, abyste nakonec nezaplatili půlku nového skla ze svého. Do celkové ceny nezapomeňte zahrnout i další úpravy, jako je tónování!

Pojišťovny chtějí po majitelích aut i spoluúčast. Platí jednoduchá úměra- čím vyšší spoluúčast, tím menší cena pojistky. Určitě lze najít ideální kompromis a pár procent vás ani z velmi drahého skla nezruinuje.

Ušetřete

Pokud jste příznivci komplexnější služeb, dost možná můžete ušetřit i na ochraně skel. Pojišťovny dávají tento produkt i zdarma, například jako doplněk a bonus pro havarijní pojištění. Jistě, vždy budete platit, ale pokud se naučíte využívat akčních nabídek a výhodných kombinací, můžete ušetřit i tisíce korun ročně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.