Povinná výbava a doklady

Laik si pod povinnou výbavou představí asi rezervu, lékárničku a v poslední době tolik propagovanou reflexní vestu. Je toho však mnohem víc. Přesné složení udává Vyhláška 341/2002 sb., 100/2003 sb a také 283/2009sb. Pokud vás policie chytí bez některého z povinných prvků, následuje pokuta.

Bez čeho nesmíte na silnici

Je toho docela dost. V první řadě jde opravdu o obligátní lékárničku, která od roku 2011 musí splňovat nové podmínky, takže kdo ještě aktualizované vybavení nemá, měl by to velmi rychle napravit. Rezerva je povinná také, pokud tedy vaše vozidlo nedisponuje speciálním kolem, které lze opravit díky spreji na opravu pneumatik.

Všichni také známe výstražný trojúhelník, který se hodí v situacích, kdy potřebujete dát vědět o překážce na vozovce- vždy ho umístěte v dostatečné vzdálenosti před překážkou. Bez reflexní vesty vám taktéž hrozí pokuta. Když jsme u pokut, lze využít i pojištění, ze kterého se dají tyto prohřešky zaplatit (známý produkt „Kryštof“ jedné menší Česká pojišťovna).

Další povinnou výbavou je zvedák (hever), klíč na matice kol, náhradní pojistky, náhradní žárovky od každého typu vnější signalizace a světel. Stejně důležité, alespoň co se týče hrozící pokuty, jsou povinné dokumenty, které musíte vždy mít u sebe při jízdě. Jedná se o takzvanou zelenou kartu, která prokazuje, že máte řádně sjednané povinné ručení. Samozřejmostí je „malý techničák“ a řidičský průkaz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.